w Mostkach

tel. 15 864 51 76

zpomostki@staszow.pl

Zawody Powiatowe w Lekkoatletyce - maj 2023 r.

W środę 10 maja 2023r. odbyły się w Oleśnicy zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym. W sportowej rywalizacji wzięły udział szkoły podstawowe z Kurozwęk, Koniemłotów, Mostek, Staszowa (SP nr 2 i SP nr 1), Rytwian, Połańca, Bogorii, Czajkowa, Oleśnicy. Zawody zostały rozegrane w kategorii dziewcząt i chłopców w dwóch rocznikach 2010-2011 oraz 2012 i młodsi.

Szkołę podczas zawodów reprezentowali: Magdalena Zybała, Marcin Janicki, Paweł Guła, Igor Cecot, Szymon Jędryka, Anna Zielińska, Marika Krupa, Viktoria Krupa, Alan Fudalewski.

Młodzi adepci lekkoatletyki w zależności od kategorii wiekowej mogli rywalizować w następujących konkurencjach: w biegu na 60m, skoku w dal, biegu na 300m, biegu na 600m i 1000m, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową.

Z zawodów z medalem na piersiach wrócił Marcin Janicki, który w rzucie piłeczką palantową wyrzucał sobie III miejsce na podium oddając rzut na odległość 35,5m.

Bardzo dobry występ w biegu na 600m zaliczyła Magdalena Zybała, która po mocnym biegu na dystansie ostatecznie zajęła IV miejsce przegrywając podium tuż przed finiszem uzyskując na mecie czas 2:28. VII w biegu na 60m ( 9,26) i VI w skoku w dal ( 3.68) była Viktoria Krupa, Marika Krupa w biegu na 60m (9.89) była XVII, a w skoku w dal (3.34) zajęła miejsce XIV. W biegu na 1000m (3:51,96) VIII był Alan Fudalewski. W rzucie piłeczką palantową również na VIII lokacie uplasował się Paweł Guła ( 31,0m), a XIII Igor Cecot (28,0m). Natomiast rekordy życiowe w tej konkurencji pobili Szymon Jędryka, który wyrzucił piłeczkę na odległość 36,5m oraz Anna Zielińska, która z uzyskanym podczas startu wynikiem 29,0m ustanawiała nowy rekord szkoły w rzucie piłeczką palantową w kategorii dziewcząt.