Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole
w Mostkach

tel. 15 864 51 76

zpomostki@staszow.pl

Finały Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców rocznik 2011 i młodsi

29 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajkowie zakończyły się sportowe rozgrywki szkół podstawowych w ramach Finałów Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców rocznik 2011 i młodsi. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Szymon Jędryka,Szymon Mazgaj, Tobiasz Jaworski, Karol Kobryn, Bartosz Pełka, Marcin Janicki, Pawel Guła pokazała wielką klasę zdobywając w finale wojewódzkim II miejsce.
Emocji nie brakowało. Po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu, przyszło nam się zmierzyć w półfinale z drużyną z Niedźwic, z którą wygrywany 1:0. W drugim półfinale wygrywa drużyna z Rytwian i to z nimi nasi chłopcy będą walczyć o najwyższe miejsce w finale.Trzy kwarty zakończone remisem. Robi się gorąco. Następnie dogrywka i dalej wynik 0:0. O ostatecznym wyniku meczu mają zdecydować rzuty karne. Niestety nie były one dla nas szczęśliwe, bo zwycięstwo w nich przypada zespołowi z Rytwian. To był finał na miarę finałów.
Na pewno na twarzach chłopców dało się zauważyć niedosyt, bo byli zdeterminowani i głodni sukcesu. To była zupełnie inna drużyna niż podczas rozgrywek powiatowych. Dzisiaj na boisku zostawili serce, walczyli do ostatniej chwili i się opłacało.