Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 chłopców
3 grudnia 2025r. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 chłopców. Naszą szkołę podczas finałów reprezentował zespół w składzie: Marcin, Paweł, Szymon i Alan.
Do rywalizacji przystąpiło jedenaście zespołów sportowych: SP 11 Starachowice, SP 12 Starachowice, SP 9 Starachowice,SP 6 Starachowice, SP 13 Starachowice, SP 10 Starachowice, SSP Starachowice, SP Tumlin, SP 13 Skarżysko-Kamienna i SP2 Skarżysko-Kamienna oraz SP Mostki.
Mecze rozgrywane były w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie dwie pierwsze drużyny z grupy zapewniały sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.
Nasi chłopcy grali w grupie „A” wraz z trzema zespołami ze starachowickich szkół. Nie udało się wyjść z grupy, ale na parkiecie nasi zawodnicy zrobili co mogli, zajmując ostatecznie „ex aeqou” VII miejsce.
Do dalszych rozgrywek o medale awansowało ostatecznie pięć drużyn ze Starachowic i jedna drużyna z Tumlina.
Agnieszka Wawrzkiewicz

