XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
Dnia 21 listopada 2025 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. To międzynarodowa akcja edukacyjna, której celem jest utrwalanie znajomości tabliczki mnożenia. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę uczenia się matematyki. Przez wiele lat pod jego patronatem organizowane były Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia.
Od 2011 roku przeprowadzany jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cały tydzień poprzedzający ten dzień uczniowie powtarzali trudniejsze przykłady mnożenia, uczestniczyli w grach i zabawach, aby jak najlepiej zapamiętać iloczyny i ilorazy. A w piątek podczas lekcji matematyki - pisali egzamin z tabliczki mnożenia. W czasie co najwyżej 1 minuty należało poprawnie rozwiązać pięć wylosowanych przykładów mnożenia lub dzielenia. Uczeń, który wykonał to zadanie otrzymywał certyfikat oraz tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Ekspertami zostali uczniowie z następujących klas:
Klasa 3: Filip Grosicki, Klasa 4: Wiktor Reczko, Julia Baran,
Klasa 5: Daria Izbińska, Antoni Szlufik,
Klasa 6: Igor Batóg, Igor Grabka, Mateusz Maj, Igor Reczko, Jakub Szkwarek, Gabriela Witczak,
Klasa 7: Wiktoria Brzyszcz, Igor Cecot, Lena Kołacz, Amelia Woźniak, Martyna Wrona,
Klasa 8: Anna Zielińska, Szymon Mazgaj.
Serdecznie gratulujemy laureatom.
Koordynatorzy akcji: Joanna Niedźwiecka, Grażyna Podkowa

