Dzień Bezpiecznego Internetu 2025
Luty jest miesiącem, w którym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym, że temat ten jest niezwykle ważny, pedagog szkolny i psycholog zaprosili nauczycielki z Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie panią Ewelinę Raczyńską oraz panią Ewę Basińską. 4 lutego uczniowie klasy I-III mieli okazję pogłębić wiedzę, między innymi na temat bezpieczeństwa i kultury w Internecie, natomiast uczniowie klas IV-VI zostali uświadomieni na temat zagrożeń w Internecie oraz hejtu. Dodatkowo pedagog oraz psycholog przeprowadzili zajęcia w klasie VII oraz VIII o tematyce cyberprzemocy. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka psychoedukacyjna we wspomnianym temacie. Rodzice klasy VIII podczas wywiadówki otrzymali broszury informacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci. Celem prowadzonych działań było zwiększenie świadomości uczniów odnośnie cybeprzemocy oraz bezpieczeństwa w Internecie.
Natalia Sajda

