Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantami z KPP w Staszowie
W ramach działań profilaktycznych 17 stycznia 2025 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami.
Ważnym elementem spotkania była również pogadanka na temat przejawów demoralizacji – odpowiedzialności karnej małoletnich. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu policjantów, podczas którego dowiedzieli się, jakie konsekwencje mogą ponieść dzieci i młodzież za przejawy demoralizacji i czyny zabronione. Przejawy demoralizacji u nieletnich, o których była mowa na prelekcji to m.in.: niesystematyczne uczęszczanie do szkoły, wagary, niestosowne zachowanie się w szkole i poza szkołą, zachowania agresywne, wandalizm, palenie tytoniu, picie alkoholu, używanie narkotyków i innych środków odurzających.

