Wycieczka przedszkolaków do Strefy SOWA w Staszowie
W dniu 15 grudnia przedszkolaki z grup „Słoneczka” i „Motylki” wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Strefy SOWA w Staszowie. Podczas wizyty dzieci z ogromnym zainteresowaniem korzystały z interaktywnych stanowisk, które w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżyły im świat nauki i eksperymentów.
Najwięcej radości sprawiło im wykonanie świątecznych obiektów latających, których działanie można było sprawdzić w specjalnym tunelu powietrznym. Następnie przedszkolaki samodzielnie tworzyły sztuczny śnieg, obserwując zachodzące reakcje i lepiąc z niego śnieżne kule i bałwanki. Zajęcia pełne śnieżnych pomysłów pozwoliły poczuć zimowy klimat, gdyż zima tuż, tuż...
Wycieczka była nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją rozwijającą ciekawość świata, kreatywność i umiejętność współpracy. Wszyscy wrócili do przedszkola pełni radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.
Beata Orszulak

