Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

12 czerwca uczniowie klas I–III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Krakowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Pod opieką przewodnika uczniowie poznali historię górnictwa solnego, technologię wydobycia soli oraz podziwiali unikatowe podziemne komory i kaplice wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła Kaplica św. Kingi oraz niezwykłe rzeźby wykonane z soli. Zwiedzanie kopalni było dla uczniów cenną lekcją historii i kultury.  

Następnie uczniowie udali się do Krakowa. Po smacznym obiedzie pełni energii rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podziwiali majestatyczny Kościół Mariacki oraz jego słynny ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Zobaczyli również Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza. W czasie spaceru dotarli także do Bramy Floriańskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się krakowskie kramy z pamiątkami, gdzie uczniowie mogli kupić drobne upominki związane z miastem. Dużą atrakcją dla uczniów były liczne gołębie na krakowskim rynku.

Na zakończenie dnia czekał na wszystkich słodki poczęstunek w postaci pysznych lodów.  

Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i geograficznej oraz poznania dziedzictwa kulturowego Polski. Sprzyjała także integracji uczniów i dostarczyła wielu wartościowych przeżyć.

Maria Bąk

Galeria zdjęć

Uczniowie klas I–III poznają historię wydobycia soli w Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie klas I–III w Komorze Mikołaja Kopernika w Kopalni Soli w Wieliczce Uczniowie klas I–III podczas karmienia gołębi na Rynku Głównym w Krakowie Zdjęcie grupowe uczniów klas I–III przy pomniku Adama Mickiewicza w Krakowie Uczniowie klas I–III kupują pamiątki na krakowskich kramach.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności