Trzydniowa wycieczka uczniów z klas IV-VIII - Praga, Teplice, Wrocław
10 czerwca 2026 r. uczniowie z klas IV-VIII pod opieką nauczycieli: pań Agnieszki Wawrzkiewicz, Katarzyny Śledź, Justyny Komańskiej i Doroty Wasilewskiej rozpoczęli trzydniową wycieczkę z biurem podróży Tu i Tam.
Przygodę zaczęli od zwiedzania stolicy Czech. Praga zachwyciła swoją architekturą, a spacer malowniczymi uliczkami miasta, urozmaicony opowieściami przewodnika, przybliżył młodym turystom historię tego regionu.
Drugiego dnia wycieczki podziwialiśmy naturalne piękno skalnego miasta w Teplicach.
W zwiedzaniu rezerwatu przyrody towarzyszył nam przewodnik, który opowiadał o procesach geologicznych, dzięki którym miejsce to stało się atrakcją turystyczną tego regionu.
Ostatnim punktem na trasie trzydniowej wycieczki był Wrocław w całej swojej okazałości.
Poznaliśmy również historię klubu Śląsk Wrocław i zwiedziliśmy zaplecze stadionu Tarczyński Arena.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Agnieszka Wawrzkiewicz

