Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

Wycieczka do Chęcin i Kielc

Dnia 25. 09. 2025r. uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Jaskini Raj w Chęcinach oraz do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in.: podziwianie oszałamiającej szaty naciekowej z tysiącami kalcytowych form, takich jak stalaktyty, stalagmity i perły jaskiniowe, poznanie śladów życia człowieka neandertalskiego i prehistorycznych zwierząt, zwiedzanie interaktywnej wystawy "Energia", korzystanie z interaktywnych eksponatów, kinowe pokazy i wykłady, warsztaty ,,Świecące w ciemności’’ - luminescencja, sklepik naukowy z pamiątkami i wspólny, pyszny obiad. 

Nic dziwnego, że po tak ciekawym i pełnym wrażeń dniu nasi uczniowie wrócili do domów w doskonałych humorach. 

Maria Bąk 

Galeria zdjęć

Uczniowie i nauczycielki przed Jaskinią Raj - zdjęcie grupowe Zwiedzanie interaktywnej wystawy Energia Przeprowadzanie eksperymentów związanych ze zjawiskiem luminescencji Warsztaty Świecące w ciemności
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności