Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

Trzydniowa wycieczka uczniów z klas IV-VIII - Praga, Teplice, Wrocław

10 czerwca 2026 r. uczniowie z klas IV-VIII pod opieką nauczycieli: pań Agnieszki Wawrzkiewicz, Katarzyny Śledź, Justyny Komańskiej i Doroty Wasilewskiej rozpoczęli trzydniową wycieczkę z biurem podróży Tu i Tam.  

Przygodę zaczęli od zwiedzania stolicy Czech. Praga zachwyciła swoją architekturą, a spacer malowniczymi uliczkami miasta, urozmaicony opowieściami przewodnika, przybliżył młodym turystom historię tego regionu.

Drugiego dnia wycieczki podziwialiśmy naturalne piękno skalnego miasta w Teplicach.

W zwiedzaniu rezerwatu przyrody towarzyszył nam przewodnik, który opowiadał o procesach geologicznych, dzięki którym miejsce to stało się atrakcją turystyczną tego regionu.

Ostatnim punktem na trasie trzydniowej wycieczki był Wrocław w całej swojej okazałości.  

Poznaliśmy również historię klubu Śląsk Wrocław i zwiedziliśmy zaplecze stadionu Tarczyński Arena.  

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Agnieszka Wawrzkiewicz 

Galeria zdjęć

Uczestnicy wycieczki na tle panoramy Pragi Chłopcy czekają na zmianę warty przed Zamkiem Praskim Zdjęcie grupowe w Pradze Zakup pamiątek w Pradze Wędrówka po rezerwacie przyrody Uczniowie klasy IV w Skalnym Mieście Wejście do jaskini Uczniowie klasy VIII w Skalnym Mieście Uczniowie przed katedrą we Wrocławiu Uczennice przy ścianie Lennona Uczniowie zwiedzają Wrocław Zdjęcie grupowe przed stadionem Tarczyński Arena Wrocław Zwiedzanie stadionu Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności