Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

"Sprawa dla Ekologa" - przedstawienie z okazji Dnia Ziemi

Kolejny dzień działań proekologicznych za nami. W czwartek tj. 24 kwietnia 2025r. uczniowie klas I, III, VI i VIII pod kierunkiem p. Marty Sławińskiej, p. Joanny Celińskiej i p. Marii Bąk z okazji Dnia Ziemi zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Sprawa dla ekologa”.

W przedstawionych scenkach dzieci promowały zachowania ekologiczne i uświadamiały wszystkim zebranym wspólną odpowiedzialność za Ziemię. W liście od Ziemi zawarte były prośby błękitnej planety o rozbudzanie w ludziach wrażliwości na otaczającą nas naturę, która zachwyca swym pięknem. Jeśli człowiek w zbyt dużym stopniu naruszy naturalność środowiska i nie zadba o zrównoważony rozwój to nieodwracalne zmiany doprowadzą do katastrofy ekologicznej.

Zwieńczeniem akademii była piosenka w wykonaniu Jaromira Janickiego pt. „Ziemia tonie w kwiatach”.

Wydarzenie zakończyło się rozdaniem dyplomów i nagród zwycięzcom przeprowadzonego wcześniej przez p. Joannę Celińską konkursu wiedzy ekologicznej.

Pani Dyrektor Joanna Modras-Nowacka podziękowała artystom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i przesłanie jakże ważnych zachowań ekologicznych, które są przejawem troski o przyszłość Ziemi.

Marta Sławińska

Galeria zdjęć

Klasa 1 z piosenką \'\'Imieniny Ziemi\'\' Klasa 3 z piosenką „Śmieciu, precz”. Scenka „Sprawa dla ekologa”. Piosenka „Ziemia tonie w kwiatach” w wykonaniu Jaromira i towarzyszących mu dziewczynek z klasy 3. Podziękowania Pani Dyrektor dla artystów i nauczycieli.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności