"Narodowe Czytanie 2025" w naszej szkole
Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Małżonką zaprosili do czytania poezji Jana Kochanowskiego.
9 września w naszej szkole wybrzmiały fraszki, pieśni i treny mistrza z Czarnolasu - utwory poruszające różnorodne tematy, m. in. humanistyczną religijność, zachwyt życiem, ale też głęboką zadumę nad przemijaniem i ludzkim losem, śmiercią. Pani Dyrektor Joanna Modras - Nowacka rozpoczęła Narodowe Czytanie fraszką ,,Na lipę”. Po niej poezję Jana Kochanowskiego odczytali: Pani Mariola Krupa-reprezentująca Radę Rodziców, nauczyciele i uczniowie. Była to uczta dla duszy ukazująca, że twórczość Jana Kochanowskiego, mimo upływu wieków, wciąż pozostaje aktualna i bliska kolejnym pokoleniom.
D. Wasilewska
