Mediacje rówieśnicze w naszej szkole
26 lutego w naszej szkole odbyła się bardzo ciekawa prelekcja na temat "Mediacji rówieśniczych", przeprowadzona przez panią adwokat Agnieszkę Kazimierczak-Godzwon. Pani mecenas przybliżyła uczniom również tematykę konsekwencji prawnych, jakie ponoszą nieletni za niewłaściwe korzystanie z internetu (hejt), za przejawy demoralizacji oraz przemoc rówieśniczą. Spotkanie z przedstawicielką wymiaru sprawiedliwości było także okazją do zapoznania się z pracą mediatora sądowego.
W naszej szkole już wkrótce rozpocznie działalność Szkolne Koło Mediatorów Rówieśniczych. Informacje i wiedza przekazane przez naszego gościa sprawiły, że nasi uczniowie zrozumieli jak istotne jest szukanie alternatywnych i lepszych rozwiązań kryzysowych sytuacji, niż kłótnie i przemoc.
Martyna Siuda

