Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Lekkoatletyce szkół podstawowych
16ego czerwca 2026 r. na stadionie lekkoatletycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Lekkoatletyce szkół podstawowych.
Nasza skromna dwuosobowa reprezentacja wróciła z dorobkiem dwóch medali.
Wicemistrzynią województwa na dystansie 600m dziewcząt, rocznik 2013-2014 została Daria Wiącek (1:56,72), a tuż za jej plecami na miejscu trzecim uplasowała się Klaudia Wiącek ( 1:58,54).
Dziewczęta ustanowiły nowe rekordy życiowe, a Daria wpisała się z uzyskanym podczas startu wynikiem do tabeli rekordów szkoły w tej konkurencji.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników sportowych.
Agnieszka Wawrzkiewicz
