Bal Ósmoklasisty 2026
W dniu 24 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka odbył się uroczysty Bal Ósmoklasisty. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VIII i VII, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 od zaprezentowanego przez ósmoklasistów montażu słowno-muzycznego, który wzbudził zachwyt i wzruszenie wśród zgromadzonych. Nie zabrakło podziękowań i miłych słów skierowanych do nauczycieli oraz rodziców. W dalszej części uroczystości głos zabrały pani dyrektor i wychowawczyni, życząc uczniom powodzenia, niesłabnącej ciekawości świata, odwagi w podejmowaniu ważnych decyzji oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, aby zdobyte w tej szkole fundamenty pozwoliły im budować piękną i szczęśliwą przyszłość. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców, wyrażając podziękowania pani dyrektor i nauczycielom oraz życząc wszystkim wspaniałej zabawy.
Młodzież w przepięknych, eleganckich strojach rozpoczęła bal od zabawy z różami. Odcinanie wstążek było symbolicznym i wzruszającym elementem uroczystości, oznaczającym oficjalne przecięcie pępowiny łączącej dziecko z obecną szkołą i otwarcie drzwi do nowego etapu życia. Zgromadzeni na uroczystości goście przyglądali się temu występowi z ogromnym wzruszeniem oraz dumą.
W końcu wszyscy oddali się niczym nieskrępowanej zabawie na parkiecie. Towarzyszyła jej wspaniała atmosfera, radosne emocje i mnóstwo wzruszeń. W przerwach pomiędzy tanecznym szaleństwem uczniowie i zaproszeni goście korzystali z pysznego poczęstunku. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa. Bal był doskonałą okazją do integracji, wspomnień minionych ośmiu lat spędzonych w murach szkoły oraz pożegnania się w radosnej atmosferze. Z pewnością na długie lata pozostanie dla jego uczestników cudownym wspomnieniem.
Katarzyna Śledź
