Spotkanie z Panem Pawłem Staszczakiem
24.03.2025 odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas 1-3 z panem Pawłem Staszczakiem, pasjonatem czasów rycerskich, połączone z prezentacją broni białej, zbroi rycerskiej oraz strojów z epoki.
Prowadzący zaprezentował różne elementy ubioru oraz historyczne przedmioty. Dzieci miały możliwość przymierzyć prawdziwy hełm rycerski, wziąć do ręki miecz oraz szablę.
Największą atrakcją były scenki, w których dzieci wcielały się w wojowników i rycerzy. Prowadzący opowiadał ciekawostki o dawnych czasach, a dzieci słuchały z zaciekawieniem. Świetnie się bawiły, a przy okazji zdobywały wiedzę o historii.
To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci! Dziękujemy panu Pawłowi Staszczakowi za tak wspaniałe i ciekawe zajęcia!
Anna Kowalska

