Piknik sensoryczny „W krainie smaków i zapachów”
W dniu 26.06.2025r, w naszej szkole odbył się piknik sensoryczny pod hasłem „W krainie smaków i zapachów”. Celem wydarzenia było pobudzenie zmysłów – w szczególności smaku, zapachu, dotyku i wzroku – poprzez zabawę oraz bezpośredni kontakt z różnorodnymi produktami spożywczymi i naturalnymi aromatami. Wydarzenie stanowiło także doskonałą okazję do integracji, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz promowania zdrowego stylu życia. Podczas pikniku dzieci brały udział w różnych stacjach sensorycznych, m.in.:
- Strefa smaku – degustacja owoców, warzyw i ziół, rozpoznawanie smaków z zamkniętymi oczami.
- Strefa zapachu – zgadywanie zapachów przypraw, ziół, soków i aromatycznych świec.
- Strefa dotyku – zabawy z różnymi owocami i warzywami (zgadywanie z zamkniętymi oczami co to za owoc lub warzywo).
- Strefa wzroku - kreatywna tworzenie zdrowych i apetycznych kanapek.
- Strefa słuchu - kącik relaksacyjny, odpoczynek przy naturalnych zapachach i dźwiękach relaksacyjnej muzyki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, z zainteresowaniem odkrywając nowe smaki i zapachy. Wydarzenie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze i dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
Piknik został zorganizowany w ramach konkursu „MŁODZI W AKCJI” przeprowadzonego w ramach projektu „DziałajMY! Młodzieżowe Centra Lokalnego Działania”.
Aleksandra Lipiec

