Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

O przyjaźni w przedszkolu - zajęcia edukacyjne z elementami teatrzyku kamishibai

21 października gościliśmy w przedszkolnej grupie „Słoneczka” Panią Dorotę Wójcik, pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie. Wizyta była okazją do przedstawienia dzieciom historii obrazkowych za pomocą teatru kamishibai : „O borsuku, który na cały świat się obraził” oraz „O zajączku, który nie chciał się dzielić” i rozmowy na temat relacji między dziećmi, czyli o obrażaniu się czy dzieleniu. Podczas zajęć dzieci oglądały książki o przyjaźni, uczestniczyły we wspólnej zabawie z piłką, układały puzzle, wykonywały kolorowankę do bajek o borsuku i zajączku. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do prawidłowych postaw wśród przedszkolaków. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, a całe zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła prowadzącej dyplom, wyrażając podziękowanie za wspaniałe, inspirujące zajęcia. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas tych zajęć wiedza pomoże przedszkolakom kształtować właściwe postawy w relacjach z rówieśnikami. 

Anna Kowalska

Galeria zdjęć

Słuchanie bajek „O borsuku, który na cały świat się obraził” oraz „O zajączku który nie chciał się dzielić”. Dzieci oglądały książki o przyjaźni. Zabawa z piłką. Układanie puzzli przez dziewczynki. Teatrzyk Kamishibai w grupie „Słoneczek” - zdjęcie grupowe. Pod koniec zajęć każdemu dziecku rozdano naklejki jako nagrodę za udział zajęciach.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności