"Na Gazdówce u Maryi" - Jasełka w naszej szkole
19 grudnia w naszej szkole miały miejsce Jasełka Bożonarodzeniowe ,,Na Gazdówce u Maryi". Dzieci z klasy III i IV pod opieką pani Sabiny Wawryk i pani Grażyny Podkowy, zaprezentowały przedstawienie, które przybliżyło tradycję bożonarodzeniową widzianą oczyma górali. Dodatkową atrakcją jasełek było to, że wszystkie teksty mówione i śpiewane pastorałki były prezentowane gwarą góralską.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.
Dziękujemy pani dyrektor Joannie Modras-Nowackiej, panu zastępcy przewodniczącego miasta i gminy Staszów Wojciechowi Charydze i panu sołtysowi Krzysztofowi Reczko za życzenia świąteczne i dobre słowo.
Ten dzień wprowadził całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i na długo zostanie w naszej pamięci.
Sabina Wawryk
