Dzień Ziemi w przedszkolu
Dnia 24 kwietnia, przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi.
Przeprowadzono szereg działań, które pokazały dzieciom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.
Przedszkolaki dowiedziały się, że dla dobra naszej planety należy dbać o przyrodę, sadzić i pielęgnować rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.
Tego dnia odbył się również „Ekologiczny pokaz mody”. Dzieci zaprezentowały kreacje, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów.
Beata Orszulak

