Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 14 stycznia 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I–III wraz ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami. Część artystyczna została przygotowana przez dzieci pod opieką wychowawców: pani Marty Sławińskiej, pani Marii Bąk, pani Grażyny Podkowy oraz pani Jolanty Goździewskiej.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali piękny taniec – krakowiaka, który wzbudził duży zachwyt wśród zaproszonych gości. Dzieci z klas pierwszej i drugiej wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność dla babć i dziadków. Natomiast uczniowie klasy trzeciej przedstawili jasełka, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Na zakończenie części artystycznej dzieci wspólnie zaśpiewały swoim babciom i dziadkom tradycyjne „Sto lat”, po czym wręczyły im czekoladki oraz własnoręcznie przygotowane upominki. Po występach babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek; przy kawie i herbacie spędzili czas na rozmowach, wspólnych chwilach oraz pamiątkowych zdjęciach z wnukami. Uroczystość przebiegła w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze, dostarczając wielu wzruszeń i radosnych chwil. 

Maria Bąk

Galeria zdjęć

Pani Dyrektor zapowiada występ, a klasa I gotowa do krakowiaka Uczniowie klasy II zapowiadają występ, w tle uczniowie klas I–III Uczniowie klasy I prezentują taniec krakowiak Jasełka w wykonaniu klasy III Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III Uczniowie klas I i II, klasa II recytuje wiersze Uczniowie klas I–III śpiewają piosenkę z okazji Dnia Babci i Dziadka Klasa I z własnoręcznie wykonanymi upominkami dla Babci i Dziadka Uczniowie klasy II z upominkami dla Babci i Dziadka
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności