Logo Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Przedszkole w

Andrzejki w przedszkolu

„Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. I choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu bardzo poważnie podchodzono do wróżb odprawianych w tę szczególną noc, to dziś Andrzejki są raczej okazją do wspólnej zabawy. W piątek, 29 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Za pomocą przygotowanych obrazków i latarek sprawdzały kim zostaną w przyszłości, losowały serca z imionami i ustawiały buty. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Andrzejkowy klimat dopełniały kolorowe stroje, w które wszyscy byli przebrani. W tym magicznym dniu, mieliśmy też ogromną przyjemność gościć wyjątkowego muzyka – pana Piotra „Lupiego” Lubertowicza . Zaproszony gość zagrał i zaśpiewał kilka utworów, oraz używając szklanki, zaprezentował ciekawy sposób gry na gitarze. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu. To był niezwykły czas pełen pięknych dźwięków, ciekawych opowieści, czarów i wspaniałej atmosfery. 

Beata Orszulak

Galeria zdjęć

Andrzejkowa wróżba z latarką - zawody. Koncert Piotra „Lupiego” Lubertowicza. Wróżby - dzieci losują serca z imionami. Wróżby andrzejkowe - dzieci ustawiają buty. Zabawy taneczne przy muzyce. Zabawy taneczne przy muzyce Andrzejki - zdjęcie grupowe  „Słoneczek”
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności